I over 30 år har Marhaug jobbet med en rekke ulike formater, teknikker og medier - konserter, plateutgivelser, lyd/video-installasjoner, samt komponert musikk for teater, dans og film. Marhaug har spilt hundrevis av konserter på alle kontinenter, gitt ut over hundre album og samarbeidet med en rekke artister i både inn- og utland.
I oktober skal Marhaug i regi av NyMusikk gjøre en turne i Nord-Norge med et nytt verk for live elektronikk. Konsertene fremføres i en intim og uformell setting hvor Marhaug spiller midt i rommet sammen med publikum på et kvadrofonisk høytaleroppsett. Verket er den første nye musikken Marhaug har komponert siden han flyttet tilbake til Nord-Norge for to år siden, og vil vise bredden i hans uttrykk.
Marhaugs støymusikk består av flere lag med ulike lydelementer, ofte med kontrasterende kvaliteter som gir dybde og dynamikk i lydbilet. Musikken bygges sakte opp, med brudd og vendinger som skaper et abstrakt narrativt aspekt, som en film uten bilder. Marhaug sier selv at det ikke er noen fasit på hvordan musikken hans skal oppleves, at det er meningen at publikum skal ha sin egen tolkning av materialet.
Varighet: 45 minutter
Arrangør: nyMusikk Nordland