SHREK er en einstøing og trives aller best alene, men en dag blir hans dyrebare ensomhet invadert av irriterende eventyrfigurer. Det er blinde mus i maten hans, en stor, stygg ulv i sengen hans, tre små griser og mange fler, alle forvist fra hjemmene sine av den slemme Lord Farquaad.
Fast bestemt på å redde hjemmene deres - og ikke minst sitt eget, gjør SHREK en avtale med Farquaad. Dermed setter han av sted for å redde den vakre prinsesse Fiona, som skal bli Farquaads brud. Underveis treffer han et svært så humørfyllt esel som også er blitt jaget hjemmefra. Eselet er villig til å gjøre ALT for SHREK, bortsett fra... å tie stille!
Å redde prinsessen fra en stor, ildsprutende drage viser seg å bli det minste problemet når prinsessen avslører sin dype, mørke hemmelighet.
Originale stemmer: Shrek - Mike Myers Eselet - Eddie Murphy Prinsesse Fiona - Cameron Diaz Lord Farquaad - John Lithgow
---
I samarbeid med Ungdomsfabrikken og Ungdomsrådet viser vi denne 25-årsjubilanten 16. mai! Visningen er kun for ungdommer i ungdomsskole- og VGS-alder, og vises på engelsk uten undertekster.
Varighet: 1 time 31 minutter
Aldersgrense: Denne forestillingen er kun åpen for dem i ungdomsskole- og VGS-alder.
Språk: Engelsk tale / Uten undertekster